Obecné

Jak je zajištěna bezpečnost nákupu a nakládání s osobními údaji na našich www stránkách?

Naše webové stránky používají sofistikované šifrování, zajišťující maximální bezpečnost jak z pohledu nákupu, tak při práci s osobními údaji, které se řídí dle zákonných norem České republiky. Podrobnější informace naleznete v Obchodních podmínkách - Ochrana osobních údajů.

Záruka vrácení peněz

Garantujeme 14denní záruku vrácení peněz v případě vrácení/výměny na všechny položky. Pokud se rozhodnete vrátit vybrané položky, postupujte dle pokynů uvedených v návodu pro vrácení zboží v Obchodních podmínkách - Vrácení zboží ve 14denní lhůtě od 1. 1. 2014. 

V případě nesprávné velikosti prstýnku jej prosím zašlete zpět k nám. My velikost upravíme a odešleme zpět co nejrychleji. Tento proces je obvykle velmi rychlý a obecně můžeme vrátit prsten do 5 pracovních dnů, některé položky mohou však trvat déle. Za tuto službu je účtován poplatek minimálně 500 Kč dle náročnosti úpravy. Kvalita prstenu nebude ovlivněna změnou velikosti. Bohužel však nelze upravit všechny druhy prstenů a rovněž nelze měnit velikost o několik čísel, v tom případě jej vyměníme za jiný větší či menší.

Proč nakupovat online, je to levnější než v kamenném obchodě?

Drahé kameny nakupujete přímo od zdroje, což znamená značnou úsporu v distribučním procesu, avšak při zachování garance kvality a servisu. Ušetříte až 30 % ceny ve stejné kvalitě (shodná kvalita kamenů) nákupem zboží u nás.

Je možné prohlédnout si zboží fyzicky ještě před nákupem online, například v naší vzorkovně, případně v kamenném obchodě?

Naše vzorkovna se nachází na adrese Haštalská 27, Praha 1, kde je možné si sjednat schůzku po předchozí telefonické domluvě. Nebo na základě domluvy s naším obchodním zástupcem kdekoli jinde, dle vašeho přání. 

 

Objednávání/ platba

Jak provést objednávku?

Pro objednání stačí kliknout na požadovanou položku („koupit“), vyplnit a následně odeslat objednávkový formulář.

Potvrzení Vám přijde na Vámi uvedený e-mail. Přijímáme pouze korektně a správně vyplněné objednávky. Potvrzení o přijetí objednávky obsahuje: variabilní symbol Vaší objednávky, číslo účtu a výše zálohy, jež je třeba uhradit (30 % z celkové ceny, zaokrouhleno na 1000 Kč).

Platbu je třeba uskutečnit do 8 pracovních dnů. Nezaplacení zálohy v tomto termínu bereme jako stornování objednávky (není-li domluveno jinak).

Jak objednat stříbrný vzorek na zkoušku?

Viz. Přesné podmínky Objednání šperku na zkoušku.

Jak dlouho bude trvat vyřízení Vaší objednávky?

Obecně můžeme konstatovat 2-6 týdnů, dle vzoru a náročnosti šperku. O bližším termínu dodání budete informováni e-mailem.

Pokud budete potřebovat Vaši objednávku naléhavě nebo na konkrétní datum, dejte nám prosím vědět a uděláme všechno pro to, aby Vaše zboží bylo připraveno včas. Pro speciální požadavky na dodání vyplňte, prosím Váš požadovaný termín dodání v sekci objednávka do poznámky.

Dostanu potvrzení své objednávky?

Ano. Poté, co odešlete objednávku, obdržíte potvrzující e-mail od našeho obchodního oddělení, s platebními podmínkami o výši a způsobu uhrazení zálohy.

V případě, že tento e-mail do 24 hodin neobdržíte, zkontrolujte prosím složky Nevyžádaná pošta, ujistěte se, že naše potvrzení nebylo odkloněno do této složky.

Lze provést objednávku po telefonu?

Ano, samozřejmě, neváhejte kontaktovat některého z našich obchodních zástupců, jejich kontakty naleznete zde. I na základě takto realizované objednávky obdržíte e-mailem potvrzení o objednání zboží.

Jaké metody platby přijímáte?

V současné době přijímáme platby v hotovosti či převodem na bankovní účet.

Nabízíme splátkový prodej?

Zatím tuto možnost nenabízíme, ale již brzy bude k dispozici.

 

Ceny

Co je zahrnuto v ceně?

Naše ceny jsou včetně DPH a poplatků za doručování zásilek. Cena zahrnuje: certifikát pravosti společnosti Lucy Diamonds osvědčující kvalitu kamenů, rovněž dárkovou krabičku spolu s dárkovou taškou. Ceny, které vidíte, jsou konečné, neplatíte žádné další skryté poplatky.

 

Vrácení/ velikosti prstenů

Co když mnou objednaný prsten nesplňuje mé představy a chci jej vrátit?

Jako součást nákupu online nabízíme všem naším zákazníkům 14denní záruku vrácení peněz. Zboží můžete vrátit do 14 dnů od přijetí za plnou náhradu ceny nebo výměnu za jinou položku. V případě vrácení zboží bude cena okamžitě refundována. Dále můžete požádat o výměnu za jiné zboží dle vaší volby (hodnota nemusí být stejná, v tom případě vyplatíme/doplatíte rozdíl v ceně. Více v Obchodních podmínkách - Vrácení zboží ve 14denní lhůtě od 1. 1. 2014. 

Co dělat, když neznám velikost prstenu?

Prosíme, podívejte se na stránky „Zjistit velikost prstenu“.

Pokud jste nevybrali správnou velikost prstenu a objednali jste buď malý, nebo příliš velký prsten, nic se neděje. Prsten pošlete zpět k nám, my velikost upravíme a odešleme zpět, co nejrychleji. Tento proces je obvykle velmi rychlý a obecně můžeme vrátit prsten do 5 pracovních dnů, některé položky mohou však trvat déle. Za tuto službu je účtován poplatek minimálně 500 Kč dle náročnosti úpravy. Kvalita prstenu nebude ovlivněna změnou velikosti. Bohužel však nelze upravit všechny druhy prstenů a rovněž nelze měnit velikost o několik čísel, v tom případě jej vyměníme za jiný větší či menší.

Je možné zhotovit šperk dle vlastní představy?

Individuální návrhy a představy Vám rádi splníme. Bližší informace naleznete v sekci Šperky na zakázku.

Jaké záruky nabízíme?

Nabízíme 14denní záruku vrácení peněz na všechny položky. Vaše zboží můžete vrátit do 14 dnů od přijetí za plnou náhradu nebo výměnu za jinou položku. Nakupovat u nás znamená záruku kvality zboží a služeb. Na všechny naše šperky je ze zákona stanovena 2letá záruční lhůta. Bližší informace v Obchodních podmínkách - Záruka a záruční listy platné od 1.1.2014 

 

Certifikáty/ocenění

Dostanete Váš šperk s diamantem vždy s certifikátem?

Ke každému šperku Lucy Diamonds vám vystavíme certifikát pravosti společnosti Lucy Diamonds osvědčující kvalitu kamenů. V Certifikátu pravosti společnosti Lucy Diamonds naleznete popis šperku, kde je uvedeno jeho provedení, vzor, ryzost, a váha. U popisu kamene se uvádí i jeho brus, kvalita, barva a celková váha v karátech. Certifikát neobsahuje údaje o ceně či hodnotě diamantu.

U šperků nad 0,5 ct obdržíte certifikát pravosti automaticky. U šperků, které mají zasazeny kameny 0,5 ct a nižší lze dodat certifikát od Gemologické laboratoře na vyžádání za příplatek dle individuální domluvy.

 

Dodání/doprava

Obecně můžeme konstatovat 2-6 týdnů, dle vzoru a náročnosti šperku. O bližším termínu dodání budete informování e-mailem.

Pokud budete potřebovat vaši objednávku naléhavě nebo na konkrétní datum, dejte nám prosím vědět a uděláme všechno pro to, aby vaše zboží bylo připraveno včas. Pro speciální požadavky na dodání vyplňte, prosím, váš požadovaný termín dodání v sekci objednávka.

Jak se dozvím, kdy bude mnou objednané zboží dodáno?

Potvrzení přesného termínu dodání šperku obdržíte e-mailem.

Jak budou mé šperky doručeny?

Šperky obdržíte v cenném balíčku přes Českou poštu. Jedná se o zaručené služby s dodáním do příštího dne. Při předání bude vyžadován Váš podpis a doklad totožnosti (nejlépe OP). V případě, že nebude k zastižení, proběhne další výzva k vyzvednutí zboží. Upozorňujeme, že doručení je zdarma a vaše zboží bude plně pojištěno a bezpečně zabaleno během převozu.

V případě osobního převzetí zboží, jej lze po předchozí domluvě převzít na adrese naší vzorkovny, která se nachází na adrese Haštalská 27, Praha 1. Nebo na základě domluvy s naším obchodním zástupcem kdekoli jinde, dle vašeho přání.

Jak budou mé šperky zabaleny?

Vámi vybrané zboží bude zabaleno v exkluzivní krabičce s vnitřním semišovým potahem spolu s dárkovou taškou.

 

Konfliktní diamanty

Jaké jsou Vaše zásady v případě konfliktních/krvavých diamantů?

Společnost Lucy Diamonds neprodává konfliktní diamanty. Prodáváme pouze diamanty pocházející přímo z legálních zdrojů, které nejsou zapojeny do financování konfliktů.

Kde společnost Lucy Diamonds nakupuje diamanty?

Většinu našich diamantů nakupujeme od dodavatelů v Londýně, Izraeli a v Antverpách (Belgie).